رژیم لاغری سریع و آسان و تناسب اندام

چاقي از معضلاتي هست که خيلي هامون اين روزها باهاش دست و پنجه نرم ميکنيم و گاهي تلاش هامون هيچ فايده اي نداره. موضوع اينه که قضيه ميانه روي رو رعايت نميکيم و توجه خاصي به تغذيه سالم و تناسب اندام مون نداريم. گاهي افراط و تفريطها خودشون باعث چاقي ميشن و ما فکر ميکنيم اگر آب هم بخوريم چاق ميشيم. در حاليکه اون روي قضيه رو در نظر نميگيريم که مثلا ممکنه وقتي شيريني خامه اي ميبينيم يا غذاهاي چرب ميبينيم و کنترلمون رو از دست ميديم و لاغري و تناسب اندام يادمون ميره.

امروز ميخوام پيشنهادهايي رو بهتون بدم که اين قضيه تغذيه سالم و جلوگيري از پرخوري برامون راحتتر باشه و بتونيم خودمون رو به وزن ايده آلي که ميخوايم برسونيم. اين رژيم لاغري هم سريع هست و هم آسان و هم سالم. و تمام اختيار خورد و خوراکمون دست خودمون هست.

نکات رژيم لاغري آسان
حجم غذاي هر وعده رو کم کنيم وسعي کنيم ميان وعده هاي سبک مثل ميوه و نان و پنير استفاده کنيم.
بايد بدونيم که همه وعده هاي غذايي براي سلامتي ما مهم هستن و نبايد هيچکدوم رو حذف کنيم.البته توصيه اينه که شام رو کم و خيلي سبک ميل کنين
شيريني ها و چربي ها بيشترين عامل چاقي ما هستن.مصرف شيريني ها و شکلات رو در حد هفته اي يکي دوتا محدود کنيم و غذاهاي خيلي چرب رو سعي کنيم استفاده نکنيم. لازمه که بگم چربي ها عامل خيلي از بيماريها هستن و حقيقتا سلامتيمون رو تهديد ميکنن.
چربي گوشت و پوست مرغ رو حتما جدا کنيم و از فراورده هاي گوشتي چرب مثل سوسيس و کالباس استفاده نکنيم.
در سالادها به جاي سس مايونز از آب ليمو و آب نارنج و سبزيجات معطر و روغن زيتون استفاده کنيم.
براي غذا خوردن از بشقاب کوچک استفاده کنيم و با چنگال غذا بخوريم.
سعي بشه به جاي روغن هاي حيواني از روغنهاي گياهي استفاده بشه.
به جاي اينکه همه غذاها رو سرخ کنيم کمي هم از روشهاي بخار پز و کبابي و آب پز استفاده کنيم.
قبل از غذا سعي کنيم يک پياله سالاد يا ماست بخوريم.
از ماست و شير کم چرب استفاده کنيم
ميوه و سبزي تازه جايگزين خوبي براي دسرهاي شيرين و پرچربه.
اين رو هم همه بايد بدونيم که هيچ راه ميانبري براي کاهش وزن وجود نداره بجز اينکه مصرف غذامون رو کم کنيم و کمي هم ورزش داشته باشيم.