مصرف این مواد غذایی از 30 سالگی برای زنان ضروری است

مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد به علت تغییرات زیادی که در بدن زنان بعد از 30 سالگی رخ می دهد مصرف برخی مواد غذایی بیش از پیش اهمیت پیدا می کند.

گُرگرفتگی، نوسانات وضع روحی روانی، خشکی و خارش پوست، خشکی و شکنندگی موها، چروک شدن پوست، افزایش وزن از مشکلاتی هستند که خانوم ها با افزایش سن و بعد از سن 30 سالگی به مروز زمان تجربه خواهین کرد.

گفتنی است این مشکلات تنها به این علت که دوست قدیمی شما(استروژن) که باعث زیبایی و جوان به نظر رسیدن شما می شد، ناپدید شده و شما را در وضعیت خطر ترک کرده است.

به این ترتیب شما برای این که بدن تان را در برابر سرطان، بیماری های قلبی، پوست افتاده و شل، افزایش وزن و گُرگرفتگی ها محافظت کنید، لازم است که استروژن دریافتی خود را افزایش دهید.

از آنجا که قرص های جایگزین هورمون می توانند همان اثر مخرب کمبود شدید استروژن را داشته باشند، شما نیازمند یافتن راه های دیگری برای دریافت استروژن فوق العاده سودمند و نجات بخش خواهید بود.

برای این که این استروژن سودمند را به بدن خود برگردانید می توانید به سادگی به نزدیک ترین فروشگاه مواد غذایی مراجعه کنید. بله درست متوجه شده اید. بسیاری از غذاها دارای خاصیتهای شبه استروژنی هستند و فیتواستروژن نامیده می شوند و به شما برای مقابله با گُرگرفتگی های ناگهانی شبانه کمک می کنند.

غذاهای سرشار از استروژن میل کنید. در واقع باید تلاش کنید روزانه 30 تا 50 میلی گرم استروژن طبیعی دریافت کنید

غذاهای سرشار از استروژن

میوه ها: سیب، خرما، آلو، گیلاسسبزی ها: چغندر، هویج، گوجه فرنگی، سیب زمینی ، زیتون، خیار، بادمجان، فلفل و کلم بروکلیغلات: جو، جو دو سر، گندم، برنجدانه ها: ، تخم بذرکتان،
رازیانه، تخمه آفتابگردان، یونجهبذرکتان غذای فوق العادهای برای تامین استروژن ضروری بدن در زمان قبل و بعد از یائسگی است.

اگر بذرکتان روزانه مصرف شود از آنجا که حاوی فیتواستروژن است بیماری های قلبی را نیز در حداقل نگه می دارد. بذرکتان هم چنین باعث بهبود عملکرد کبد می شود و خشکی و خارش پوست شما را بهتر می کند و همین طور به شفاف شدن موهای شما و درمان اگزما و پسوریازیس کمک می کند.

لوبیاها: سویا، لپه، لوبیا چشم بلبلی

غذاهای شامل سویا گزینه خوبی هستند تا دوز روزانه استروژن شما را تامین کنند. فرآورده های سویای حاوی استروژن شامل اقلام زیر هستند: رشته فرنگی سویا، شیر سویا، توفو، ماست سویا، پنیر سویا و آرد سویا.سویا هم چنین یک منبع عالی برای تامین کلسیم است.

زمانی که درگیر یائسگی هستید و یا زمانی که با موفقیت از آن گذشته اید، به این ماده معدنی، نیاز جدی دارید.گیاهان و ادویه ها: سیر، جعفری، شبدر، زنجبیل، آویشن پونه کوهی

غذاهایی که مانع تولید استروژن می شوند

میوه ها: مرکبات، توت ها،انگورها، انجیرها، لیمو و آناناس
سبزی ها: کلم، لوبیای سبز، پیاز، کدودانهها: ارزن، برنج سفید، آرد سفید

منبع: بیتوته