چای سبز چگونه باعث کاهش وزن می شود؟

طی جدیدترین نتایج حاصله محققان، چای سبز جدا از کمک به بیماران مبتلا به سرطان، آرتروز و برخی دیگر از بیماری ها، وزن اضافه را از بین برده و باعث تناسب اندام می شود.

ندا خوانساری مشاور تغذیه و رژیم درمانی به باشگاه خبرنگاران گفت: چای سبز به چهار روش باعث رسیدن به وزن ایده آل می شود، این نوشیدنی قدیمی دارای خواصی است که باعث سوزاندن چربی های اضافی در بدن خواهد شد، برای افرادی که دارای اضافه وزن بوده و از چاقی رنج می برند نوشیدن چای سبز نتایج قابل توجهی به همراه خواهد داشت چرا که از انتقال قند در میکروارگانیسم های چربی پیشگیری کرده و همزمان با کاهش سطح LDL، مقدار HDL را افزایش می دهد.
وی افزود: لازم است بدانیم متابولیسم بدن ما چگونه کار می کند، اگر دارای متابولیسم تنبلی باشیم به راحتی استعداد چاقی خواهیم داشت و اگر متابولیسم ما از سرعت بالایی برخوردار باشد، تقریبا می توانیم هر آنچه می خواهیم بخوریم بدون آنکه وزنی به ما اضافه شود، چای سبز سرعت متابولیسم را افزایش داده و از اين طریق باعث کاهش وزن خواهد شد.
وی تصریح کرد: با افزایش سن، میزان قند در بدن افزایش می یابد، این عامل هیپوگلسیمی (افت قند) در بدن به سلول های چربی تبدیل می شود، خوشبختانه چای سبز به دلیل وجود آنتی اکسیدان های فراوان در خود، نه تنها به کند شدن روند پیری کمک خوبی می کند بلکه به خاطر وجود پلی فنول ها و پلی ساخاریدها، به کاهش سطح قندخون نیز کمک موثری می کند.
وی خاطر نشان کرد: معمولا در فراز و نشیب های زندگی مواقعی به وجود می آید که بسیاری از افراد را دچار " استرس" می کند و کم نیستند کسانی که در شرایط استرس زا به خوردن روی می آورند غافل از اینکه دچار اضافه وزن می شوند، در این شرایط با یک راه طبیعی یعنی نوشیدن چای سبز می توانید با این مشکل مبارزه کرده و از استرس خود بکاهید.