نظرسنجی درباره تلفن همراه در 11 کشور دنیا

نتایج یک نظرسنجی جهانی که در 11 کشور انجام شد نشان می دهد که بیشتر افراد دنیا نمی توانند بدون تلفن همراه زندگی کنند.

 

به گزارش مهر، یک شرکت تحقیقات بازار با عنوان Synovate در یک نظرسنجی آنلاین که با شرکت هشت هزار مصاحبه شونده از 11 کشور انجام داد دریافت که سه چهارم این افراد همیشه تلفن همراه را با خود دارند و از این میان شهروندان روسیه و سنگاپور بیشترین وابستگی را به تلفن همراه نشان دادند.

همچنین بیش از یک سوم این افراد اظهار داشتند که نمی توانند بدون تلفن همراه زندگی کنند. به خصوص شهروندان تایوانی و سنگاپوری در راس این افراد قرار داشتند.

یک چهارم نیز بیان کردند که اگر قرار باشد بین گم کردن کیف پول و تلفن همراه یکی را انتخاب کنند ترجیح می دهند که کیف پول را گم کنند. به اعتقاد این افراد جایگزینی یک کیف پول به مراتب آسانتر از جایگزینی تلفن همراه است.

در حدود دو سوم مصاحبه شوندگان درحالی که تلفن همراه روشن خود را روی میز کنار تختخواب گذاشته اند می خوابند. این افراد خاطر نشان کرده اند که قادر نیستند موبایل خود را خاموش کنند چون می ترسند چیز مهمی را از دست بدهند.

براساس گزارش رویترز، این مصاحبه شوندگان اظهار داشته اند که علاوه بر تماس تلفنی و ارسال اس. ام. اس، بیشترین استفاده ای که از کاربردهای تلفن همراه می کنند، زنگ ساعت، دوربین و بازی است.

همچنین 17 درصد از شرکت کنندگان این نظرسنجی گفتند که از تلفن همراه برای کنترل ایمیلها و جستجو روی وب استفاده می کنند که شهروندان آمریکایی و انگلیسی در راس این افراد قرار گرفتند.

یک دهم شرکت کنندگان نیز گفتند که از طریق اینترنت موبایل وارد شبکه های اجتماعی "مثل فیس بوک" و "مای اسپیس" می شوند.

از سویی دیگر 37 درصد از این افراد خاطرنشان کردند که استفاده از تمام عملکردهای تلفن همراه خود را بلد نیستند.

این تحقیقات در ماه ژوئن در کشورهای کانادا، دانمارک، فرانسه، مالزی، هلند، فیلیپین، روسیه، سنگاپور، تایوان، انگلیس و آمریکا انجام شد.