تشابه خوراکی‌ها با بیماری‌های بدن

در حال حاضر در تخصص‌های پزشکی محققان بیماری‌های بسیاری را یافته‌اند که بسیار به مواد غذایی شباهت دارد و توانستند یک ارتباط مستقیم بین آسیب‌شناسی آشپزی و پاتوفیزیولوژی دریابند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران،

1. جوز کبد
کبد جوز نام دیگری از بیماری کبدی است که در آن سیستم گردش خون به شدت ضعیف می‌شود و توده‌هایی مانند گردو همراه با رگه‌های خونی در آن به وجود می‌‌آید.

2. معده هندوانه‌ای
معده هندوانه‌ای به عنوان گشاد شدن معده آنترال عروقی (داد) شناخته شده است و این یک یافته بسیار نادر است که شامل عروق خونی متسع در آخرین بخش از معده (آنتروم) است. داد با علت ناشناخته (علت) و یک علت نادر خونریزی از دستگاه گوارش و کم خونی فقر آهن است. پزشکان آن را معده هندوانه می‌نامند به دلیل رگه‌های مشخصه قرمز از دیواره معده که مانند نشانه گذاری یک هندوانه است.

۴. گوش گل کلم
گوش علاقه مندان به هنرهای رزمی و علاقه مندان به کشتی مانند گل کلم است. این یک نقص است که تروما بعد از تکرار به گوش رخ می‌دهد. با ضربات به اندازه کافی به گوش، خون و داربست غضروف زمینه‌ای آسیب دیده می‌شود و گوش حالت گل کلمی پیدا می‌کند.

۵. کیسه صفرا توت فرنگی
این بیماری به عنوان cholesterolosis از کیسه صفرا شناخته شده است، کیسه صفرا توت فرنگی یافته جراحی سپرده بیش از حد کلسترول در جدار کیسه صفرا است. همانطور که همه ما می‌دانیم، فروشگاه‌های کیسه صفرا و انتشار صفرا (که در کبد ساخته شده است) کمک می‌کند که چربی‌ها در بدن ما سریع هضم شوند. ظاهر stippled از کیسه صفرا است که به علت رسوب کلسترول، دانه‌های توت فرنگی شکل دارد.  

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ