اثر سرما بر داغ شدن بازار ترشی

گرایش مردم به ترشی های سنتی در مقایسه با ترشی های ساخته شده در کارخانه ها باعث شده تا شماری از بانوان مهابادی در منازل خود اقدام به تهیه ترشی های خانگی کرده و آن را در بازار به فروش برسانند که این امر در سال اخیر با استقبال مردم بویژه بانوانی که شاغل هستند مواجه شده است.
این دست از بانوان با گرفتن سفارش از برخی خانواده ها در مورد نوع و میزان ترشی های درخواستی اقدام به تهیه و فروش آن می کنند.
در مهاباد برخی از مغازه داران نیز در این فصل با دایر کردن کارگاه های فصلی اقدام به عرضه انواع ترشی به صورت بسته بندی و یا فله ای و فروش آن در بازار می کنند.
در این شهرستان علاوه بر واحدهای عرضه وسایل تهیه ترشی، فروشندگان دوره گرد نیز با استفاده از خودرو این وسایل را به روستاها می برند و خریدارانی را که وقت آمدن به شهر را ندارند را به تهیه ترشی ترغیب می کنند.
مردم مهاباد ترشیجات خود را به صورت های مختلف از جمله ترشی گل کلم، ترشی موسیر، ترشی مخلوط و به صورت دانه های ریز، درشت و لیته ای تهیه می کنند و در آن از انواع سبزیجات از جمله گل کلم ساده و زعفرانی، کرفس، سیر، هویج، سیب ترشی، فلفل رنگی و دلمه ای، گوجه فرنگی، شوید، جعفری و موسیر استفاده می کنند.
برخی از شهروندان نیز با توجه به سلیقه و ذائقه های خود از انواع سبزیجات مختلف دیگری هم استفاده می کنند که به تنوع و زیبایی ترشی آنها می افزاید.
خانم میانسالی در خصوص تهیه اصولی ترشی گفت: سبزیجات مختلف باید قبل از استفاده به خوبی شسته شود و پس از خشک شدن و به تناسب مواد مورد استفاده روی آن سرکه ریخته شود.
خورشید رسولی افزود: برای نگهداری از ترشی باید از ظروف و مکان های مناسب بهره گرفت تا از کیفیت و مرغوبیت بیشتری برخوردار باشد به طوری که پس از تهیه آن باید آن را در محیط باز و عمدتا در سایه نگهداری کرد تا ترشی ها آماده شده و اصطلاحا جا بیفتند.
مسوول اتحادیه خواربارفروشان و تره بار مهاباد با بیان اینکه در هر سال در این فصل بسیاری از میوه فروشان و سبزی فروشان این شهرستان اقدام به عرضه وسایل مختلف ترشی می کنند گفت: معمولا در این فصل از سال حدود 100 تا 120 تن انواع مواد اولیه، سبزیجات و دیگر وسایل آن به فروش می رسد. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ